czwartek, 23 sierpnia 2012

Nasz pobyt w Chaaria dobiegł końca

   I stało się , nasz wolontariat medyczny w Chaaria dobiegł końca. Ostatni dzień jak zwykle spędziliśmy na swoich oddziałach i na sali chirurgicznej. Te 5 tygodni było dla nas, młodych lekarzy prawdziwą szkołą życia.  Staraliśmy się by nasza praca w Chaaria była jak najbardziej owocna  i mamy  nadzieję że wnieśliśmy  tyle dobrego ile  tylko było możliwe.  Naprawdę żal nam było opuszczać ten skromny misyjny szpital, dopiero co tu  przyjechaliśmy   a już musimy wyjeżdżać.
    W związku z naszym wyjazdem w sobotę wieczorem odbyła się pożegnalna kolacja, która jest już tutaj swego rodzaju tradycją.   Uczestniczyli w niej wszyscy bracia i wolontariusze.


    Chcielibyśmy serdecznie podziękować bratu Beppe Gaido, dzięki którego uprzejmości mieliśmy możliwość pracować w Chaaria.  Mamy nadzieję że to nie koniec naszej przygody z tego typu projektami. Na  świecie miejsc potrzebujących pomocy wolontariuszy jest mnóstwo, ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia. Kto wie, być może za rok spotkamy się na blogu  ponownie?


     Na koniec chcielibyśmy podać numer konta do szpitala w Chaaria.  Znaczna część pieniędzy potrzebnych do funkcjonowanie ośrodka pochodzi z darowizn. Pieniądze oprócz zaspokajania bieżących wydatków takich jak zakup: leków, opatrunków, jednorazowego sprzętu medycznego potrzebne są również na rozwój szpitala.  W najbliższym czasie planowane jest otwarcie nowego oddziału położniczego i nowej sali chirurgicznej. Wiąże się to jednak ze znacznymi kosztami, pieniądze są potrzebne głównie na zakup wyposażenia.   Każdy z Was może pomóc Chaaria, wystarczy tylko odrobina chęci.BANK OF AFRICA DETAILS


BANK:                                       BANK OF AFRICA KENYA LIMITED
BRANCH:                                  MERU BRANCH
BRANCH CODE:                      018
BANK CODE:                           19
ACCOUNT NAME:                  COTTOLENGO M. H. CHAARIA
ACCOUNT NUMBER:             03206360005
SWIFT CODE:                          AFRIKENX
IBAN CODE:                             FR7630007999990623985600090

Uwaga!!! Konto znajduję się we Francji, na co wskazuję numer IBAN. Nie jest to jednak pomyłka, pieniądze na nie przelane  trafią z pewnością Chaaria.

Podajemy również link do bloga szpitala na którym podany jest włoski numer konta:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz